Szpitale tracą medyków. Z dnia na dzień zostali bez prawa do pracy (opens original article in a new tab)
Wielkopolska Izba Lekarska odebrała prawo do pracy 52 medykom spoza UE z powodu braku certyfikatów językowych i wygasłych zgód. Lekarze muszą teraz nostryfikować dyplomy lub zdać egzamin weryfikacyjny, a Ministerstwo Zdrowia planuje ograniczenie dostępu lekarzy spoza UE do pracy w Polsce od 2027 r.
- Wielkopolska Izba Lekarska odebrała prawo do pracy 52 medykom spoza UE, w tym 48 Ukrainie.
- Nie dostarczenie certyfikatów językowych na poziomie B1 i wygasłe zgody na pracę spowodowały utratę uprawnień.
- Lekarze muszą teraz nostryfikować dyplomy lub zdać egzamin weryfikacyjny, co jest dłuższym procesem.
- Ministerstwo Zdrowia planuje ograniczenie dostępu lekarzy spoza UE do pracy w Polsce od 2027 r.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.