Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Wirtualna Polskawiadomosci.wp.pl

Szpitale tracą medyków. Z dnia na dzień zostali bez prawa do pracy (opens original article in a new tab)

TL;DR

Wielkopolska Izba Lekarska odebrała prawo do pracy 52 medykom spoza UE z powodu braku certyfikatów językowych i wygasłych zgód. Lekarze muszą teraz nostryfikować dyplomy lub zdać egzamin weryfikacyjny, a Ministerstwo Zdrowia planuje ograniczenie dostępu lekarzy spoza UE do pracy w Polsce od 2027 r.

  • Wielkopolska Izba Lekarska odebrała prawo do pracy 52 medykom spoza UE, w tym 48 Ukrainie.
  • Nie dostarczenie certyfikatów językowych na poziomie B1 i wygasłe zgody na pracę spowodowały utratę uprawnień.
  • Lekarze muszą teraz nostryfikować dyplomy lub zdać egzamin weryfikacyjny, co jest dłuższym procesem.
  • Ministerstwo Zdrowia planuje ograniczenie dostępu lekarzy spoza UE do pracy w Polsce od 2027 r.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.