Osiem miesięcy w arktycznym lodzie. Rusza wyprawa Tara Polaris I (opens original article in a new tab)
Wyprawa Tara Polaris I zaczyna się, zaczynając wypływ z Francji, przepływając kanał La Manche i wpadając na wody rosyjskie, z załogą, która będzie dryfować w lodzie przez osiem miesięcy, badając biologię Arktyki i wpływ zmian klimatu. Fundacja Tara Ocean otrzymała wsparcie od Francji, UE i Chin, mimo zmian w planach ze względu na inwazję Rosji na Ukrainę.
- Stacja Polarna Tara I wypłynie z Francji, przepłynie kanał La Manche i wpłynie na wody rosyjskie
- Załoga będzie dryfować w lodzie przez osiem miesięcy, badając biologię Arktyki i wpływ zmian klimatu
- Wyprawa ma kontynuować badania z projektu MOSAiC, skupiając się na biologii zamiast na fizyce lodu
- Fundacja Tara Ocean otrzymała wsparcie od Francji, UE i Chin, mimo zmian w planach ze względu na inwazję Rosji na Ukrainę
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.