Byliśmy na proteście w Gdańsku. Manifestacja w kontrze do konferencji (opens original article in a new tab)
W Gdańsku odbyły się dwa protesty związane z konferencją na rzecz odbudowy Ukrainy. Jedna z manifestacji skupiała się na sprzeciwie wobec upamiętniania UPA, która była odpowiedzialna za ludobójstwo polskich obywateli.
- W Gdańsku odbył się protest pod hasłem 'Gdańsk przeciwko banderyzmowi' organizowany przez środowiska narodowe.
- Protest wskazywał na sprzeciw wobec Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy i instytucjonalnej gloryfikacji UPA przez władze ukraińskie.
- Uczestnicy protestu wskazywali na odpowiedzialność UPA za ludobójstwo polskich obywateli na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.