Z Česka loni do zahraničí odteklo na dividendách 335 miliard (opens original article in a new tab)
V roce 2025 odteklo z Česka 335,2 miliardy korun ve formě dividend, což představuje meziroční pokles o 6,8 procenta. Nejvíce peněz odcházelo do Rakouska, Nizozemska, Lucemburska, Německa a Francie. Zahraniční vlastníci reinvestovali 38,9 procenta zisků zpět do české ekonomiky.
- Česká ekonomika ztratila 335,2 miliardy korun ve formě dividend v roce 2025.
- Nejvíce dividend odcházelo do Rakouska, Nizozemska, Lucemburska, Německa a Francie.
- Zahraniční vlastníci reinvestovali 38,9 procenta zisků zpět do české ekonomiky.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.