Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Seznam Zprávyseznamzpravy.cz

Maďarsko restartuje Visegrád. Kvůli fotce, nebo nové EU? (opens original article in a new tab)

TL;DR

Maďarsko organizuje summit Visegrádské čtyřky, kde se setkají premiéři Česka, Maďarska, Polska a Slovenska. Cílem je obnovit spolupráci mezi zeměmi, která byla ovlivněna politikou bývalé vlády Viktoru Orbána. Premiér Péter Magyar zdůraznil důležitost spolupráce v energetice, dopravě a výzkumu.

  • Maďarsko organizuje summit Visegrádské čtyřky po více než roce.
  • Změna vlády v Maďarsku a nové vztahy s Polskem jsou hlavní motivací.
  • Premiér Magyar vyzdvihuje spolupráci v oblastech energetiky, dopravy a výzkumu.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.