Maďarsko restartuje Visegrád. Kvůli fotce, nebo nové EU? (opens original article in a new tab)
Maďarsko organizuje summit Visegrádské čtyřky, kde se setkají premiéři Česka, Maďarska, Polska a Slovenska. Cílem je obnovit spolupráci mezi zeměmi, která byla ovlivněna politikou bývalé vlády Viktoru Orbána. Premiér Péter Magyar zdůraznil důležitost spolupráce v energetice, dopravě a výzkumu.
- Maďarsko organizuje summit Visegrádské čtyřky po více než roce.
- Změna vlády v Maďarsku a nové vztahy s Polskem jsou hlavní motivací.
- Premiér Magyar vyzdvihuje spolupráci v oblastech energetiky, dopravy a výzkumu.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.