Dokument: Pavel vysvětluje, proč podal kompetenční žalobu na vládu (opens original article in a new tab)
Prezident ČR podal kompetenční žalobu na vládu kvůli vyloučení z delegace na summit NATO, tvrdí, že to omezí jeho ústavní pravomoci a porušuje tradici součinnosti s vládou.
- Prezident podal kompetenční žalobu na vládu kvůli vyloučení z delegace na summit NATO.
- Ústava ČR předpokládá součinnost vlády a prezidenta při zastupování státu, ne schvalování.
- Prezident žádá Ústavní soud o ujasnění pravomocí prezidenta a vlády při zastupování země navenek.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.