Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Rzeczpospolitarp.pl

Warszawski Szpital Południowy z nową Radą Nadzorczą (opens original article in a new tab)

TL;DR

Warszawski Szpital Południowy zyskał nową Radę Nadzorczą, która ma być wolna od politycznych powiązań, w związku z aferą ujawnioną przez portal Zero.pl.

  • Nowa Rada Nadzorcza Szpitala Południowego składa się z trzech osób: Anny Walickiej-Dąbrowskiej, Katarzyny Taraszkiewicz-Sirockiej i prof. Mariusza Bidzińskiego.
  • Wymiana Rady Nadzorczej nastąpiła w związku z aferą ujawnioną przez portal Zero.pl, w której uczestniczył radny KO Dawid Kacprzyk.
  • Nowa Rada ma być wolna od politycznych powiązań, a jej skład gwarantuje doświadczenie w prawie, funkcjonowaniu spółek i wiedzy medycznej.
  • W wyniku afery Dawid Kacprzyk zrezygnował z członkostwa w KO, zrezygnował z funkcji radnego i zakończył pracę w szpitalu, zwracając 500 tys. zł na konto szpitala.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.