Sędziowie TK mieli sparaliżować Zgromadzenie Ogólne. Bogdan Święczkowski opuścił salę (opens original article in a new tab)
Zgromadzenie Ogólne sędziów Trybunału Konstytucyjnego nie doszło do skutku z powodu braku kworum i spornego statusu sędziów. Prezes TK opuścił salę, a sędziowie złożeni przez Sejm twierdzą, że ich obecność była legalna.
- Sędziowie TK nie mogli zwołać Zgromadzenia Ogólnego z powodu braku kworum
- Prezes TK Bogdan Święczkowski opuścił salę z powodu obecności sędziów, których prezydent nie uznaje
- Sędziowie Bentkowska i Szostek twierdzą, że ich obecność była legalna i że prezes wykorzystał to jako pretekst
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.