RPP o skargach na SOR w Szpitalu Południowym. Nic o fantomach i śmierci w toalecie (opens original article in a new tab)
Rzecznik Praw Pacjentów poinformował, że nie odnotował znaczącej liczby skarg na działanie SOR w Szpitalu Południowym w Warszawie, ale wszczął postępowanie w sprawie potencjalnych naruszeń praw pacjentów. W mediach pojawiły się doniesienia o nieprawidłowościach, w tym o śmierci pacjentów i fałszowaniu dokumentacji, co wywołało kontrole i śledztwa.
- Rzecznik Praw Pacjentów nie odnotował znaczącej liczby skarg na SOR w Szpitalu Południowym w latach 2022-2023.
- W 2024 i 2025 roku przyjęto 13 skarg na SOR w szpitalu, ale nie dotyczyły one spraw opisywanych w mediach.
- RPP wszczęło postępowanie w sprawie potencjalnych naruszeń praw pacjentów w szpitalu.
- Prokuratura i inne instytucje badały nieprawidłowości w szpitalu, w tym fałszowanie dokumentacji i nadużycia uprawnień.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.