Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Rzeczpospolitaenergia.rp.pl

Rewolucji w zmianach systemu ETS raczej nie będzie (opens original article in a new tab)

TL;DR

Polski rząd i spółki energetyczne chcą wydłużyć darmową pulę uprawnień do emisji CO2, ale Rada Europejska nie zawarła konkretnych zapisów w tej kwestii. Reforma ETS skupia się na stabilizacji systemu, a nie na jego całkowitym zreformowaniu.

  • Polski rząd i spółki energetyczne, takie jak PGE, Tauron i Orlen, żądają wydłużenia darmowej puli uprawnień do emisji CO2 dla przemysłu.
  • Rada Europejska w konkluzjach z 19 czerwca zawiera tylko ogólne sformułowania dotyczące ETS, bez konkretnych zapisów o wydłużeniu darmowej puli.
  • Instytut Reform wskazuje, że reforma ETS skupia się na stabilizacji systemu, a nie na całkowitym zreformowaniu go, i proponuje utworzenie Funduszu Transformacji Energetycznej.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.