Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Rzeczpospolitarp.pl

Obiecywano większe obsady karetek po śmierci ratownika. Zespołom grożą jednak cięcia (opens original article in a new tab)

TL;DR

Po śmierci ratownika zapowiadano zwiększenie obsady karetek, jednak zespół grożą cięciami z powodu braku pieniędzy.

  • Zespoły ratownictwa medycznego miały być trzyosobowe po śmierci ratownika, ale pojawiły się wnioski o zmniejszenie obsady.
  • Powodem cięć są problemy finansowe i niskie wyceny zespołów.
  • Ogólnopolski Związek Ratowników Medycznych oczekuje spotkania z Ministerstwem Zdrowia.
  • NFZ zatwierdził tylko jeden wniosek o zmianę obsady z trzech na dwie osoby.
  • Wnioski o zmniejszenie zespołów pochodzą z różnych regionów Polski.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.