Obiecywano większe obsady karetek po śmierci ratownika. Zespołom grożą jednak cięcia (opens original article in a new tab)
Po śmierci ratownika zapowiadano zwiększenie obsady karetek, jednak zespół grożą cięciami z powodu braku pieniędzy.
- Zespoły ratownictwa medycznego miały być trzyosobowe po śmierci ratownika, ale pojawiły się wnioski o zmniejszenie obsady.
- Powodem cięć są problemy finansowe i niskie wyceny zespołów.
- Ogólnopolski Związek Ratowników Medycznych oczekuje spotkania z Ministerstwem Zdrowia.
- NFZ zatwierdził tylko jeden wniosek o zmianę obsady z trzech na dwie osoby.
- Wnioski o zmniejszenie zespołów pochodzą z różnych regionów Polski.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.