Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Rzeczpospolitarp.pl

NIK pisze o lawinowym wzroście premii dla najwyższych urzędników. I wskazuje rekordzistów (opens original article in a new tab)

TL;DR

Najwyższa Izba Kontroli zauważyła lawinowy wzrost wydatków na nagrody dla kierownictw urzędów państwowych, które niemal potrójnie wzrosły w ciągu trzech lat. Średnia wysokość nagrody dla osób na kierowniczych stanowiskach państwowych wzrosła z 13,5 tys. zł w 2022 r. do 31,5 tys. zł w 2025 r. W 2025 r. na nagrody dla kierownictw ministerstw i urzędów wojewódzkich przeznaczono 0 zł, a wzrost wydatków dotyczył innych jednostek, w tym Urzędu Ochrony Danych Osobowych, który miał najwyższą średnią nagrodę w wysokości 92 tys. zł.

  • Wydatki na nagrody dla kierownictw urzędów państwowych wzrosły niemal trzykrotnie w ciągu trzech lat, z 1 mln zł w 2022 r. do 2,8 mln zł w 2025 r.
  • Średnia wysokość nagrody dla osób na kierowniczych stanowiskach państwowych wzrosła z 13,5 tys. zł w 2022 r. do 31,5 tys. zł w 2025 r.
  • W 2025 r. na nagrody dla kierownictw ministerstw i urzędów wojewódzkich przeznaczono 0 zł, a wzrost wydatków dotyczył innych jednostek.
  • Rekordzistą w średniej wysokości nagrody był Urząd Ochrony Danych Osobowych, gdzie wynosiła ona 92 tys. zł.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.