Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Rzeczpospolitarp.pl

Korea Północna ma nowy okręt. Kim informuje o uzbrajaniu marynarki w broń atomową (opens original article in a new tab)

TL;DR

Korea Północna wprowadziła nowy niszczyciel do służby, a jej przywódca zapowiedział roczną budowę dwóch okrętów klasy 'Choe Hyon' oraz rozwój zdolności do przenoszenia ładunków nuklearnych.

  • Korea Północna wprowadziła nowy niszczyciel o wyporności 5 tys. ton do służby
  • Kim Dzong Un zapowiedział budowę co roku dwóch okrętów nawodnych klasy 'Choe Hyon' lub wyższej
  • Północnokoreańska marynarka wojenna rozwija zdolności do przenoszenia ładunków nuklearnych
  • Nowy niszczyciel 'Choe Hyon' uzbrojony w rakiety manewrujące, system przeciwlotniczy przypomina rosyjski Pancir-ME
  • Reżim planuje budowę większych krążowników strategicznych o wyporności 10 tys. ton

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.