Korea Północna ma nowy okręt. Kim informuje o uzbrajaniu marynarki w broń atomową (opens original article in a new tab)
Korea Północna wprowadziła nowy niszczyciel do służby, a jej przywódca zapowiedział roczną budowę dwóch okrętów klasy 'Choe Hyon' oraz rozwój zdolności do przenoszenia ładunków nuklearnych.
- Korea Północna wprowadziła nowy niszczyciel o wyporności 5 tys. ton do służby
- Kim Dzong Un zapowiedział budowę co roku dwóch okrętów nawodnych klasy 'Choe Hyon' lub wyższej
- Północnokoreańska marynarka wojenna rozwija zdolności do przenoszenia ładunków nuklearnych
- Nowy niszczyciel 'Choe Hyon' uzbrojony w rakiety manewrujące, system przeciwlotniczy przypomina rosyjski Pancir-ME
- Reżim planuje budowę większych krążowników strategicznych o wyporności 10 tys. ton
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.