Koniec monopolu Orlenu w imporcie gazu do Polski? Winne... spółki skarbu państwa (opens original article in a new tab)
Polska buduje trzeci terminal LNG w Gdańsku, co może zredukować monopol Orlenu na rynku gazu. Cztery podmioty zakontraktowały dostęp do terminala FSRU 2, a PGE, Enea i Unimot zyskują możliwość samodzielnych importów gazu.
- Polska zwiększa zdolności importowe gazu poprzez budowę trzeciego terminala LNG w Gdańsku.
- Cztery podmioty zakontraktowały dostęp do terminala FSRU 2, co może zredukować monopol Orlenu na rynku gazu.
- PGE, Enea i Unimot zakupiły mocy regazyfikacyjne, co pozwoli im na samodzielny import gazu z zagranicy.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.