Był molestowany przez księdza. Teraz żąda 20 mln zł od Archidiecezji Krakowskiej (opens original article in a new tab)
Janusz Szymik domaga się 20 mln zł zadośćuczynienia od Archidiecezji Krakowskiej za wykorzystywanie seksualne przez księdza w latach 1984-1989. Kardynał Dziwisz nie stawił się w sądzie, a kolejne świadkowie mają być przesłuchani.
- Janusz Szymik domaga się 20 mln zł zadośćuczynienia od Archidiecezji Krakowskiej za wykorzystywanie seksualne przez księdza w latach 1984-1989.
- Kardynał Stanisław Dziwisz nie stawił się w sądzie na rozprawę, podając powód zdrowotny, a sąd zobowiązał go do przekazania zaświadczenia lekarza.
- Proces o zadośćuczynienie toczy się przed Sądem Okręgowym w Krakowie, a kolejne świadkowie, m.in. psychologowie i lekarze, mają być przesłuchani.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.