Ponad 24 lata więzienia dla byłego ministra. Kulisy afery Koldo (opens original article in a new tab)
Były minister transportu Hiszpanii Jose Luis Abalos został skazany na ponad 24 lata więzienia za udział w aferze korupcyjnej związanej z pandemią Covid-19. W sprawie sądzone są kolejne osoby z otoczenia premiera Pedro Sancheza, w tym jego żona i brat. Premier zapewnia, że nie wiedział o nadużyciach, ale afera wstrząsnęła jego rządem.
- Były minister transportu Hiszpanii Jose Luis Abalos został skazany na 24 lata więzienia za udział w aferze korupcyjnej związanej z pandemią Covid-19.
- Koldo Garcia, bliski współpracownik Abalosa, został skazany na 19 lat i 8 miesięcy więzienia, a Victor de Aldama na 4,5 roku, z warunkowym zawieszeniem.
- Premier Pedro Sanchez twierdzi, że nie wiedział o nadużyciach w swoim otoczeniu, ale afera Koldo wstrząsnęła jego rządem i partią PSOE.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.