Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
RMF24rmf24.pl

Podrobione podpisy w prosektorium. Nowe śledztwo ws. Szpitala Południowego (opens original article in a new tab)

TL;DR

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie podrobionych podpisów na kartach zgonów 20 pacjentów Szpitala Południowego w Warszawie. Lekarz, którego dane zostały wykorzystane, był na urlopie w czasie wystawiania dokumentów. Śledztwo nie jest związane z innymi sprawami w szpitalu.

  • Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów prowadzi śledztwo w sprawie podrobionych podpisów na kartach zgonów 20 pacjentów Szpitala Południowego w Warszawie.
  • Lekarz, którego podpis i pieczątka zostały podrobione, był na urlopie w czasie wystawiania dokumentów, a sprawę zawiadomił Urząd Stanu Cywilnego.
  • Śledztwo nie jest związane z ostatnimi śledztwami dotyczącymi nadużyć w szpitalu, ale jest jednym z 32 postępowań w sprawie nieprawidłowości w placówce od 2023 roku.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.