PKP Intercity straci monopol na torach? Ruszają przygotowania do przetargów (opens original article in a new tab)
W 2027 roku w Polsce ruszą przetargi na przewozy międzywojewódzkie i międzynarodowe, co może prowadzić do liberalizacji rynku kolejowego i zakończenia monopoli PKP Intercity.
- W 2027 roku ruszą przetargi na przewozy międzywojewódzkie i międzynarodowe
- PKP Intercity może stracić monopole na polskich torach z powodu liberalizacji rynku
- Nowe przepisy Unii Europejskiej wymagają otwarcia rynku przewozów dotowanych i komercyjnych
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.