Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
RMF24rmf24.pl

PKP Intercity straci monopol na torach? Ruszają przygotowania do przetargów (opens original article in a new tab)

TL;DR

W 2027 roku w Polsce ruszą przetargi na przewozy międzywojewódzkie i międzynarodowe, co może prowadzić do liberalizacji rynku kolejowego i zakończenia monopoli PKP Intercity.

  • W 2027 roku ruszą przetargi na przewozy międzywojewódzkie i międzynarodowe
  • PKP Intercity może stracić monopole na polskich torach z powodu liberalizacji rynku
  • Nowe przepisy Unii Europejskiej wymagają otwarcia rynku przewozów dotowanych i komercyjnych

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.