Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
RMF24rmf24.pl

Nowa metoda oszustów bankowych. "Nie ufaj temu, co widzisz na ekranie" (opens original article in a new tab)

TL;DR

Mieszkaniec Zabrza padł ofiarą oszustwa, podczas którego oszustowie podszywali się pod pracownika banku i policjanta, nakłonili go do podania kodów autoryzacyjnych, co doprowadziło do stracenia 55 tysięcy złotych. Policja ostrzega przed nową metodą działania przestępców.

  • Mieszkaniec Zabrza stracił 55 tysięcy złotych po podaniu kodów autoryzacyjnych podczas wideorozmowy z oszustami
  • Oszustowie podszywali się pod pracownika banku i policjanta, wykorzystując deepfake do imitacji wyglądu i głosu
  • Policja ostrzega, że nie należy ufać informacjom z nieznajomych i nie należy przekazywać kodów autoryzacyjnych

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.