Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
RMF24rmf24.pl

Byli policjanci i detektywi nielegalnie wykradali dane? Szokujące ustalenia prokuratury (opens original article in a new tab)

TL;DR

Lubelska prokuratura oskarżyła sześciu byłych policjantów i detektywów za nielegalne pozyskiwanie danych z policyjnych baz, co mogło dotyczyć około 200 osób w latach 2014-2020. Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.

  • Lubelska prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko czterem byłym policjantom i dwóm detektywom za nieuprawnione pozyskiwanie danych z policyjnych baz
  • Oskarżeni mogli uzyskiwać dane osobowe około 200 osób z lat 2014-2020, które następnie wykorzystywali w działalności detektywistycznej
  • Śledztwo ujawniło 186 dodatkowych przypadków nielegalnego pozyskiwania danych przez byłych funkcjonariuszy i detektywów

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.