Byli policjanci i detektywi nielegalnie wykradali dane? Szokujące ustalenia prokuratury (opens original article in a new tab)
Lubelska prokuratura oskarżyła sześciu byłych policjantów i detektywów za nielegalne pozyskiwanie danych z policyjnych baz, co mogło dotyczyć około 200 osób w latach 2014-2020. Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.
- Lubelska prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko czterem byłym policjantom i dwóm detektywom za nieuprawnione pozyskiwanie danych z policyjnych baz
- Oskarżeni mogli uzyskiwać dane osobowe około 200 osób z lat 2014-2020, które następnie wykorzystywali w działalności detektywistycznej
- Śledztwo ujawniło 186 dodatkowych przypadków nielegalnego pozyskiwania danych przez byłych funkcjonariuszy i detektywów
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.