Vývoz uhlí a plynu poškozuje naše lidská práva, stěžuje si u OSN skupina Australanů (opens original article in a new tab)
Skupina Australanů podala žalobu u OSN, že vývoz uhlí a plynu poškozuje lidská práva kvůli klimatickým změnám.
- Skupina deseti Australanů podala právní požadavek u OSN kvůli vývozu uhlí a plynu.
- Žaloba tvrdí, že vládní politika podpory vývozu přispěla ke zhoršení přírodních katastrof.
- Právní stížnost je první svého druhu po rozhodnutí Mezinárodního trestního tribunálu.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.