Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Novinky.cznovinky.cz

Malé Černošice doplácejí na státní správu a ještě jim hrozí komerční nájem (opens original article in a new tab)

TL;DR

Černošice ztrácejí dotaci na stavbu nového úřadu a hrozí jim komerční nájem, což ztěžuje jejich financování státní správy.

  • Vláda zrušila dotaci 221 milionů korun na stavbu nového úřadu v Černošicích.
  • Ministerstvo práce chce využít budovu v Praze 2 a Černošice budou muset platit komerční nájem od roku 2030.
  • Černošice mají problém s financováním, protože státní úřady zatěžují město výdaji a zvyšují tarify o 9 procent.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.