Benkvoč: Termoelektrane u Srbiji emitovale pet puta više sumpor-dioksida nego što je dozvoljeno (opens original article in a new tab)
Termoelektrane u Srbiji emitovali su značajno više sumpor-dioksida i praškastih materija nego što je dozvoljeno, prema izveštaju mreže Benkvoč.
- Prošle godine, emisije sumpor-dioksida u termoelektranama na ugalj u Srbiji bile su 5 puta iznad dozvoljene granice.
- Emisije praškastih materija prvi put premašile zakonske vrednosti od 2018.
- TE Nikola Tesla B je najveći zagađivač, emitovala 5,7 puta više sumpor-dioksida nego što je dozvoljeno.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.