Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
N1 Serbian1info.rs

Benkvoč: Termoelektrane u Srbiji emitovale pet puta više sumpor-dioksida nego što je dozvoljeno (opens original article in a new tab)

TL;DR

Termoelektrane u Srbiji emitovali su značajno više sumpor-dioksida i praškastih materija nego što je dozvoljeno, prema izveštaju mreže Benkvoč.

  • Prošle godine, emisije sumpor-dioksida u termoelektranama na ugalj u Srbiji bile su 5 puta iznad dozvoljene granice.
  • Emisije praškastih materija prvi put premašile zakonske vrednosti od 2018.
  • TE Nikola Tesla B je najveći zagađivač, emitovala 5,7 puta više sumpor-dioksida nego što je dozvoljeno.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.