Klímagondok miatt került veszélybe az egészségügyi ellátás az ország több kórházában (opens original article in a new tab)
A hőség miatt több kórházban is klímagondok miatt veszélyeztették az egészségügyi ellátást, mivel a hűtőrendszerek meghibásodtak, de a problémákat megoldották.
- Az Országos Onkológiai Intézet hármas épületében a nagy meleg miatt hat műtő működését ideiglenesen felfüggesztették.
- A hűtőgáz-szivárgás miatt a hűtő nem tudott azonnal működni, de a probléma megoldásra került.
- A 14-es épületben a klímaberendezések egyikének meghibásodása a járóbeteg-ellátást és a sugárterápiát veszélyezteti.
- A kormány 3,6 milliárd forintot biztosított a kórházi hűtési rendszerek fejlesztésére.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.