Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Index.huindex.hu

Klímagondok miatt került veszélybe az egészségügyi ellátás az ország több kórházában (opens original article in a new tab)

TL;DR

A hőség miatt több kórházban is klímagondok miatt veszélyeztették az egészségügyi ellátást, mivel a hűtőrendszerek meghibásodtak, de a problémákat megoldották.

  • Az Országos Onkológiai Intézet hármas épületében a nagy meleg miatt hat műtő működését ideiglenesen felfüggesztették.
  • A hűtőgáz-szivárgás miatt a hűtő nem tudott azonnal működni, de a probléma megoldásra került.
  • A 14-es épületben a klímaberendezések egyikének meghibásodása a járóbeteg-ellátást és a sugárterápiát veszélyezteti.
  • A kormány 3,6 milliárd forintot biztosított a kórházi hűtési rendszerek fejlesztésére.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.