Felszólította a lakosságot Kapitány István, az áramfogyasztás csökkentését kérte az esti órákban (opens original article in a new tab)
A gazdasági és energetikai miniszter kérte a lakosságot, hogy csökkentsék az áramfogyasztásukat 18 és 21 óra között, hogy biztosítsák a villamosenergia-ellátás zavartalan működését.
- A gazdasági és energetikai miniszter kérte a lakosságot, hogy csökkentsék az áramfogyasztásukat 18 és 21 óra között.
- A klímaberendezések használatát éjszaka vagy hajnali órákban javasolt elvégezni.
- A nagyobb energiaigényű eszközök töltését és használatát a 21 óra utáni időszakra javasolt eltolni.
- A miniszter hangsúlyozta, hogy a villamosenergia-ellátás biztonsága érdekében nincs szükség nagy áldozatokra, csupán tudatos döntésekre.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.