„Ezt csinálta Orbán is” – Volodimir Zelenszkij nekiment a lengyel elnöknek (opens original article in a new tab)
A lengyel elnök visszavonta az ukrán elnöknek a legmagasabb állami kitüntetést, miután az ukrán államfő kritizálta a lengyel döntést, és azt belpolitikai célzatúnak tartotta.
- Karol Nawrocki lengyel elnök visszavonta Volodimir Zelenszkijtől a Fehér-Sas rendet, miután az ukrán elnök az UPA-t nevezte el egy hadsereg-alakulatnak.
- Zelenszkij szerint Nawrocki döntése belpolitikai okokból született, és az ukránokkal szembeni gyűlöletet szítja, amit Orbán Viktor is megpróbált.
- Zelenszkij visszaküldte a kitüntetést, és kritizálta a lengyel elnök tetteit, amelyeket helytelennek tart.
- A lengyel–ukrán kapcsolatokban vannak át nem léphető határok, mivel az UPA a második világháború alatt lengyel állampolgárok ellen elkövetett bűncselekményekért felelős szervezet.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.