Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Index.huindex.hu

„Ezt csinálta Orbán is” – Volodimir Zelenszkij nekiment a lengyel elnöknek (opens original article in a new tab)

TL;DR

A lengyel elnök visszavonta az ukrán elnöknek a legmagasabb állami kitüntetést, miután az ukrán államfő kritizálta a lengyel döntést, és azt belpolitikai célzatúnak tartotta.

  • Karol Nawrocki lengyel elnök visszavonta Volodimir Zelenszkijtől a Fehér-Sas rendet, miután az ukrán elnök az UPA-t nevezte el egy hadsereg-alakulatnak.
  • Zelenszkij szerint Nawrocki döntése belpolitikai okokból született, és az ukránokkal szembeni gyűlöletet szítja, amit Orbán Viktor is megpróbált.
  • Zelenszkij visszaküldte a kitüntetést, és kritizálta a lengyel elnök tetteit, amelyeket helytelennek tart.
  • A lengyel–ukrán kapcsolatokban vannak át nem léphető határok, mivel az UPA a második világháború alatt lengyel állampolgárok ellen elkövetett bűncselekményekért felelős szervezet.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.