Grad Zagreb planira smanjenje upotrebe plastike. Objavljen plan (opens original article in a new tab)
Grad Zagreb planira smanjenje upotrebe plastike kroz javno savjetovanje i izgradnju centra za gospodarenje otpadom, s ciljem smanjenja otpada i poticanja održivih praksi.
- Grad Zagreb planira smanjenje upotrebe plastike kroz javno savjetovanje do 10. srpnja.
- Predviđeno je ukidanje jednokratne plastike do 2027. godine, s zamjenom održivim rješenjima.
- Uveden će se sustav povratnog sistema za višekratne čaše na javnim događanjima.
- Grad Zagreb izgrađuje centar za gospodarenje otpadom (ZCGO) do 2029. godine.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.