Češki predsjednik tužio vladu jer na summit NATO-a šalju samo premijera (opens original article in a new tab)
Češki predsjednik Petr Pavel tužio je vlaku jer na summitu NATO-a šalju samo premijera, tvrdeći da mu je dužnost predstavljati zemlju na međunarodnim sastancima, dok su sudovi sada uključeni u odluku.
- Češki predsjednik Petr Pavel tužio je vlaku zbog odluke da na summitu NATO-a pošalje samo premijera
- Vlada je odlučila poslati premijera Andreja Babiša i druge ministre, ali ne i predsjednika
- Pavel tvrdi da mu je dužnost predstavljati zemlju na međunarodnim sastancima, a ustavni suci moraju odlučiti o tumačenju zakona
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.