14-godišnjaci skoro ubili čovjeka. Doznajemo zašto ih je sud pustio, DORH se žalio (opens original article in a new tab)
Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu žali na odluku suca za mladež koji je puštao na slobodu sedmorice maloljetnika koji su brutalno pretukli muškarca, smatrajući da postoji opasnost da će ponoviti kazneno djelo.
- Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu uložilo je žalbu na odluku suca za mladež o puštanju na slobodu sedmorice maloljetnika koji su brutalno pretukli muškarca.
- Sud je zaključio da maloljetnicima ne treba odrediti istražni zatvor, već mjere opreza, obvezno javljanje policiji i pojačani nadzor Centra za socijalni rad.
- Tužiteljstvo smatra da postoji opasnost da će maloljetnici ponoviti kazneno djelo, a sud je ocijenio da se neće ponoviti jer su se pokajali i dolaze iz urednih obitelji.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.