Valeriu Nicolae cere demisii la Cotroceni după eșecul Guvernului Veștea din Parlament (opens original article in a new tab)
Valeriu Nicolae a cerut demisii pentru echipa de la Cotroceni după eșecul Guvernului Veștea în Parlament, criticând deciziile președintelui Nicușor Dan și susținând că este inadecvat pentru poziția sa.
- Valeriu Nicolae a cerut demisii pentru echipa de la Cotroceni după eșecul Guvernului Veștea
- Guvernul propus de Adrian Veștea a fost respins de Parlament cu 189 voturi pentru și 23 împotrivă
- Nicolae a criticat deciziile președintelui Nicușor Dan și a susținut că este inadecvat pentru poziția sa
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.