Schema prin care zeci de primării au plătit milioane de euro pentru ONG-ul care a eutanasiat cei mai mulți câini din țară (opens original article in a new tab)
55 de primării din România au plătit peste 5,3 milioane de euro către ONG-ul Aspa Ivets, care a eutanasiat aproape 16.000 de câini între 2023 și 2025, fără a folosi sistemul de achiziții publice.
- 55 de primării au plătit peste 5,3 milioane de euro către ONG-ul Aspa Ivets
- Aspa Ivets a eutanasiat aproape 16.000 de câini între 2023 și 2025
- Plățile s-au făcut sub formă de cotizații, evitând sistemul de achiziții publice
- Primăriile PNL din județele Constanța, Giurgiu și Ilfov au plătit cele mai mari sume
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.