Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
HotNews.rohotnews.ro

Primul parlamentar AUR care anunță clar că votază guvernul lui Adrian Veștea (opens original article in a new tab)

TL;DR

Deputatul AUR Mohammad Murad a anunțat că va vota pentru guvernul lui Adrian Veștea, în timp ce liderul partidului, George Simion, a spus că parlamentarii nu au mandat să voteze guvernul în această seară.

  • Deputatul AUR Mohammad Murad a anunțat că va vota pentru guvernul lui Adrian Veștea.
  • Președintele AUR, George Simion, a declarat că parlamentarii AUR nu au mandat să voteze guvernul Veștea în această seară.
  • Simion a menționat că AUR nu a cerut funcții, ci doar implementarea unui pachet legislativ.
  • Liderul AUR a criticat comportamentul lui Nicușor Dan, cerându-i suspendarea.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.