Primul parlamentar AUR care anunță clar că votază guvernul lui Adrian Veștea (opens original article in a new tab)
Deputatul AUR Mohammad Murad a anunțat că va vota pentru guvernul lui Adrian Veștea, în timp ce liderul partidului, George Simion, a spus că parlamentarii nu au mandat să voteze guvernul în această seară.
- Deputatul AUR Mohammad Murad a anunțat că va vota pentru guvernul lui Adrian Veștea.
- Președintele AUR, George Simion, a declarat că parlamentarii AUR nu au mandat să voteze guvernul Veștea în această seară.
- Simion a menționat că AUR nu a cerut funcții, ci doar implementarea unui pachet legislativ.
- Liderul AUR a criticat comportamentul lui Nicușor Dan, cerându-i suspendarea.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.