Petrișor Peiu anunță că se retrage din conducerea AUR dacă partidul decide să voteze Guvernul Veștea (opens original article in a new tab)
Liderul senatorilor AUR, Petrișor Peiu, anunță că se va retrage din conducerea partidului dacă AUR votează pentru Guvernul Veștea, dar nu ia în considerare plecarea din partid. AUR nu a cerut funcția de președinte al Senatului în schimbul voturilor pentru Guvernul Veștea, iar premierul desemnat a discutat cu liderul partidului.
- Petrișor Peiu anunță că se retrage din conducerea AUR dacă partidul votează pentru Guvernul Veștea
- Peiu nu ia în considerare plecarea din partid, dar spune că nu mai dorește să fie în fața partidului
- AUR nu a cerut funcția de președinte al Senatului în schimbul voturilor pentru Guvernul Veștea
- Premierul desemnat Adrian Veștea a discutat cu liderul AUR, George Simion
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.