Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
HotNews.rohotnews.ro

Oligarhul care finanțează propagandă rusă în Europa critică deschis Moscova: „Ceva nu a mers bine” (opens original article in a new tab)

TL;DR

Oligarhul rus Konstantin Malofeev a criticat Moscova pentru eșecul aplicației de mesagerie Max și a anunțat că încetează să o administreze, susținând că Telegram este mai eficient.

  • Oligarhul Konstantin Malofeev a criticat oficialitățile din Moscova pentru eșecul aplicației de mesagerie Max.
  • Malofeev a anunțat că încetează să administreze canalul său pe Max Messenger și a criticat blocarea Telegram.
  • Autoritățile ruse au blocat accesul la aplicații de mesagerie occidentale după războiul din Ucraina, dar Telegram a rămas activ până la restricționarea sa în 2023.
  • Malofeev a susținut că Telegram este mai eficient decât Max, care are probleme tehnice și de securitate.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.