Oligarhul care finanțează propagandă rusă în Europa critică deschis Moscova: „Ceva nu a mers bine” (opens original article in a new tab)
Oligarhul rus Konstantin Malofeev a criticat Moscova pentru eșecul aplicației de mesagerie Max și a anunțat că încetează să o administreze, susținând că Telegram este mai eficient.
- Oligarhul Konstantin Malofeev a criticat oficialitățile din Moscova pentru eșecul aplicației de mesagerie Max.
- Malofeev a anunțat că încetează să administreze canalul său pe Max Messenger și a criticat blocarea Telegram.
- Autoritățile ruse au blocat accesul la aplicații de mesagerie occidentale după războiul din Ucraina, dar Telegram a rămas activ până la restricționarea sa în 2023.
- Malofeev a susținut că Telegram este mai eficient decât Max, care are probleme tehnice și de securitate.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.