Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
HotNews.rohotnews.ro

O lideră PSD a spus de la tribuna Parlamentului de ce ea crede că guvernul lui Veștea este „cea mai bună variantă pentru momentul actual” (opens original article in a new tab)

TL;DR

Deputata PSD Natalia Intotero a susținut în plenul Parlamentului că guvernul lui Adrian Veștea este cel mai bun pentru momentul actual, fiind un cabinet echilibrat și orientat spre români, în contextul unei crize profunde.

  • Natalia Intotero a susținut că guvernul lui Adrian Veștea este cel mai bun pentru momentul actual
  • Guvernul este descris ca echilibrat, format din profesioniști cu soluții și bună credință
  • Intotero a menționat criza de încredere și nevoia de stabilitate macroeconomică
  • Este nevoie de 233 de voturi pentru învestirea guvernului
  • Intotero a criticat răzbunările personale și blocajele create de oameni care pun orgolii mai presus de interesul românilor

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.