Evaluarea Națională și întrebarea incomodă pe care o evităm în fiecare vară (opens original article in a new tab)
Examenul de Evaluare Națională este văzut ca o presiune excesivă pentru copiii de 14 ani, care se confruntă cu anxietate și stres, iar experții îi consideră fragili în această perioadă de dezvoltare.
- Examenul de Evaluare Națională este perceput ca o presiune majoră pentru copiii de 14 ani
- Psihopedagogul Ina Ilie consideră că examenul este nedrept pentru copiii de 14-15 ani
- Adolescenții sunt mai vulnerabili la stres și mai puțin capabili să gestioneze presiuni mari
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.