Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
HotNews.rohotnews.ro

Decizie de ultimă oră. Unul dintre grupurile din Parlament tocmai s-a hotărât în privința votului pentru guvernul Veștea (opens original article in a new tab)

TL;DR

Grupul minorităților naționale din Camera Deputaților va vota pentru învestirea guvernului Adrian Veștea, însă doi deputați vor lipsi. Guvernul are nevoie de sprijinul AUR pentru a trece, iar votul va avea loc la ora 21.30.

  • Grupul minorităților naționale din Camera Deputaților va vota pentru învestirea guvernului Adrian Veștea.
  • Doi dintre cei 17 deputați ai minorităților vor lipsi în această seară la vot.
  • Guvernul Veștea are nevoie de voturile AUR pentru a trece, iar premierul a discutat cu președintele AUR.
  • Plenul Parlamentului a fost convocat pentru ora 21.30 pentru votul pentru programul de guvernare și învestirea Cabinetului Veștea.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.