Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
HotNews.rohotnews.ro

Ce spun elevii după Evaluarea Națională la Română: rezumatul i-a bucurat, gramatica le-a dat bătăi de cap (opens original article in a new tab)

TL;DR

Elevii care au susținut Evaluarea Națională 2026 au spus că subiectele au fost de nivel mediu, cu rezumatul care le-a bucurat, dar gramatica și un exercițiu specific le-au creat probleme.

  • Elevii au avut o reacție pozitivă la subiectul de rezumat din Evaluarea Națională 2026.
  • Gramatica a fost considerată mai dificilă decât în anii precedenți de către unii elevi.
  • Unii elevi au întâmpinat dificultăți la exercițiul 8 de la literatură din cauza cerinței neclare.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.