Prima reacție a Rusiei după demisia lui Keir Starmer (opens original article in a new tab)
Kremlinul a exprimat îndoieli că relațiile Rusia-Regatul Unit se vor îmbunătăți după demisia lui Keir Starmer, considerând că acesta a menținut relațiile la nivelul zero.
- Kremlinul a exprimat îndoieli că relațiile Rusia-Regatul Unit se vor îmbunătăți după demisia lui Keir Starmer.
- Purtătorul de cuvânt al Kremlinului, Dmitri Peskov, a afirmat că Starmer a susținut menținerea relațiilor la nivelul zero.
- Starmer a anunțat demisia după ce a pierdut încrederea grupului său parlamentar.
- Moscova nu a văzut nicio schimbare semnificativă în mandatul lui Starmer, care a cerut încetarea focului și negocieri cu Ucraina.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.