Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Digi24digi24.ro

Prima reacție a Rusiei după demisia lui Keir Starmer (opens original article in a new tab)

TL;DR

Kremlinul a exprimat îndoieli că relațiile Rusia-Regatul Unit se vor îmbunătăți după demisia lui Keir Starmer, considerând că acesta a menținut relațiile la nivelul zero.

  • Kremlinul a exprimat îndoieli că relațiile Rusia-Regatul Unit se vor îmbunătăți după demisia lui Keir Starmer.
  • Purtătorul de cuvânt al Kremlinului, Dmitri Peskov, a afirmat că Starmer a susținut menținerea relațiilor la nivelul zero.
  • Starmer a anunțat demisia după ce a pierdut încrederea grupului său parlamentar.
  • Moscova nu a văzut nicio schimbare semnificativă în mandatul lui Starmer, care a cerut încetarea focului și negocieri cu Ucraina.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.