Prea săraci ca să fie turiști. Românii care nu merg în vacanțe: „N-am fost niciodată! Nici la munte, nici la mare, nici măcar în oraș” (opens original article in a new tab)
Mulți români, în special din zone rurale, nu pot sau nu doresc să călătorească din cauza sărăciei, iar turismul este un domeniu cu mari diferențe între diverse grupuri de oameni.
- Unii români nu au vizitat niciodată vreun muzeu sau oraș
- Sărăcia este principalul motiv pentru care oamenii nu merg în vacanță
- În Prisăcani, mulți nu își permit să iasă din sat pentru relaxare
- Iașiul a primit premiul „Mărul de Aur” în turism
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.