Nicușor Dan, despre negocierile partidelor: „Cred că suntem toţi oameni serioşi. Ar fi bine să avem un Guvern până marți” (opens original article in a new tab)
Președintele Nicușor Dan a subliniat importanța formării unui Guvern cât mai repede, așteptând ca partidele să vină cu o majoritate pentru a susține un Executiv, într-un context de negocieri blocate.
- Președintele Nicușor Dan a spus că este important ca România să aibă un Guvern cât mai repede.
- El a așteptat ca partidele să vină cu o majoritate pentru a susține un Guvern.
- Negocierile pentru susținerea unui Guvern sunt blocate, iar Dan a cerut responsabilitate din partea partidelor.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.