„Moscova nu ne-a respectat niciodată independența”: Maia Sandu, mesaj de Ziua Suveranității Republicii Moldova (opens original article in a new tab)
Președinta Maia Sandu și președintele parlamentului Igor Grosu au salutat Ziua Suveranității Republicii Moldova, subliniind importanța integrării europene și lupta pentru suveranitate.
- Maia Sandu a afirmat că Rusia nu a respectat niciodată suveranitatea Republicii Moldova
- Președinta a pledat pentru integrarea europeană ca esențială pentru apărarea suveranității
- Igor Grosu a subliniat că Declarația de Suveranitate a permis Moldovei să-și decidă singură viitorul
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.