Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Digi24digi24.ro

„Moscova nu ne-a respectat niciodată independența”: Maia Sandu, mesaj de Ziua Suveranității Republicii Moldova (opens original article in a new tab)

TL;DR

Președinta Maia Sandu și președintele parlamentului Igor Grosu au salutat Ziua Suveranității Republicii Moldova, subliniind importanța integrării europene și lupta pentru suveranitate.

  • Maia Sandu a afirmat că Rusia nu a respectat niciodată suveranitatea Republicii Moldova
  • Președinta a pledat pentru integrarea europeană ca esențială pentru apărarea suveranității
  • Igor Grosu a subliniat că Declarația de Suveranitate a permis Moldovei să-și decidă singură viitorul

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.