Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Digi24digi24.ro

Majoritatea adolescenţilor australieni continuă să folosească reţelele sociale, în ciuda interdicţiei. Concluziile unui nou studiu (opens original article in a new tab)

TL;DR

Un studiu a arătat că majoritatea adolescenților australieni continuă să folosească rețelele sociale, în ciuda interdicției pentru minori sub 16 ani, iar efectele legii nu au fost semnificative în termeni imediați.

  • 80% dintre adolescenții australieni au continuat să folosească rețelele sociale după interdicție
  • aproximativ 85% dintre participanții sub 16 ani au declarat că folosesc platformele de socializare
  • aproape 20% dintre participanți au folosit conturi false pentru a ocoli restricțiile

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.