Majoritatea adolescenţilor australieni continuă să folosească reţelele sociale, în ciuda interdicţiei. Concluziile unui nou studiu (opens original article in a new tab)
Un studiu a arătat că majoritatea adolescenților australieni continuă să folosească rețelele sociale, în ciuda interdicției pentru minori sub 16 ani, iar efectele legii nu au fost semnificative în termeni imediați.
- 80% dintre adolescenții australieni au continuat să folosească rețelele sociale după interdicție
- aproximativ 85% dintre participanții sub 16 ani au declarat că folosesc platformele de socializare
- aproape 20% dintre participanți au folosit conturi false pentru a ocoli restricțiile
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.