Kelemen Hunor, la votul privind învestirea guvernului Veștea: Felicitări George Simion. Ai dat şah şi mat (opens original article in a new tab)
Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a felicitat pe George Simion după votul privind învestirea guvernului Veștea, afirmând că AUR a câștigat într-un mod complex și tulburat, iar UDMR va părăsi sala înainte de vot.
- Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a felicitat pe George Simion după votul privind învestirea guvernului Veștea.
- Kelemen Hunor a afirmat că AUR a câștigat într-un mod complex și tulburat.
- UDMR va părăsi sala înainte de votul privind învestirea Cabinetului Veștea.
- Kelemen Hunor a declarat că banalizarea răului începe cu un pas mic.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.