Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Digi24digi24.ro

Kelemen Hunor, la votul privind învestirea guvernului Veștea: Felicitări George Simion. Ai dat şah şi mat (opens original article in a new tab)

TL;DR

Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a felicitat pe George Simion după votul privind învestirea guvernului Veștea, afirmând că AUR a câștigat într-un mod complex și tulburat, iar UDMR va părăsi sala înainte de vot.

  • Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a felicitat pe George Simion după votul privind învestirea guvernului Veștea.
  • Kelemen Hunor a afirmat că AUR a câștigat într-un mod complex și tulburat.
  • UDMR va părăsi sala înainte de votul privind învestirea Cabinetului Veștea.
  • Kelemen Hunor a declarat că banalizarea răului începe cu un pas mic.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.