Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Digi24digi24.ro

„Înfrângerea Americii”: Iranul susține că acordul cu SUA marchează victoria Teheranului (opens original article in a new tab)

TL;DR

Iranul susține că acordul cu SUA marchează o înfrângere a Americii, conform declarațiilor șefului echipei de negociere iraniene, Mohammad Bagher Ghalibaf, care a afirmat că memorandumul este rezultatul rezistenței și hotărârii națiunii iraniene.

  • Memorandumul de înțelegere între Iran și SUA este prezentat ca o înfrângere a Americii de către oficialul iranian Mohammad Bagher Ghalibaf.
  • Ghalibaf a afirmat că memorandumul este rezultatul rezistenței și hotărârii națiunii iraniene, nu al presiunilor sau coerciției.
  • Discuțiile tehnice între Iran și SUA vor relua în săptămâna viitoare după o pauză temporară.
  • Ghalibaf a susținut că securitatea Orientului Mijlociu trebuie asigurată de statele din regiune, respingând amestecul extern.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.