„Înfrângerea Americii”: Iranul susține că acordul cu SUA marchează victoria Teheranului (opens original article in a new tab)
Iranul susține că acordul cu SUA marchează o înfrângere a Americii, conform declarațiilor șefului echipei de negociere iraniene, Mohammad Bagher Ghalibaf, care a afirmat că memorandumul este rezultatul rezistenței și hotărârii națiunii iraniene.
- Memorandumul de înțelegere între Iran și SUA este prezentat ca o înfrângere a Americii de către oficialul iranian Mohammad Bagher Ghalibaf.
- Ghalibaf a afirmat că memorandumul este rezultatul rezistenței și hotărârii națiunii iraniene, nu al presiunilor sau coerciției.
- Discuțiile tehnice între Iran și SUA vor relua în săptămâna viitoare după o pauză temporară.
- Ghalibaf a susținut că securitatea Orientului Mijlociu trebuie asigurată de statele din regiune, respingând amestecul extern.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.