Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Digi24digi24.ro

Două românce, judecate în Franța pentru trafic de căţei aduşi din România și rele tratamente asupra animalelor (opens original article in a new tab)

TL;DR

Două românce și un medic veterinar sunt judecați în Franța pentru trafic de căței și maltratare animală, după ce au importat 300 de pui de căței din România și i-au vândut cu identități fictive.

  • Două românce și un medic veterinar sunt judecați în Franța pentru trafic de căței și maltratare animală.
  • Animalele erau importate din România și vândute cu prețuri mari, cu identități fictive.
  • Cercetările au descoperit 50 de pui de teckel și au dus la reținerea a șapte persoane.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.