Două românce, judecate în Franța pentru trafic de căţei aduşi din România și rele tratamente asupra animalelor (opens original article in a new tab)
Două românce și un medic veterinar sunt judecați în Franța pentru trafic de căței și maltratare animală, după ce au importat 300 de pui de căței din România și i-au vândut cu identități fictive.
- Două românce și un medic veterinar sunt judecați în Franța pentru trafic de căței și maltratare animală.
- Animalele erau importate din România și vândute cu prețuri mari, cu identități fictive.
- Cercetările au descoperit 50 de pui de teckel și au dus la reținerea a șapte persoane.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.