Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Digi24digi24.ro

Delegația iraniană de la negocierile din Elveția se întoarce la Teheran. Negocierile tehnice cu SUA continuă (opens original article in a new tab)

TL;DR

Delegația iraniană a părăsit Elveția după negocieri cu SUA, în timp ce negocierile tehnice privind memorandumul de înțelegere continuă, cu sprijinul mediatorilor Qatar și Pakistan.

  • Delegația iraniană a părăsit Elveția după negocieri cu SUA, în timp ce negocierile tehnice continuă
  • Mediatorii Qatar și Pakistan au anunțat un acord de 60 de zile și crearea unui comitet de negocieri
  • Negocierile tehnice vor continua până la sfârșitul săptămânii la Burgenstock, într-un cadru idilic
  • Iranul a menționat o discuție scurtă despre programul nuclear, dar nu au început negocieri formale
  • Guvernul elvețian a salutat progresele și a oferit sprijin pentru continuarea dialogului

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.