Delegația iraniană de la negocierile din Elveția se întoarce la Teheran. Negocierile tehnice cu SUA continuă (opens original article in a new tab)
Delegația iraniană a părăsit Elveția după negocieri cu SUA, în timp ce negocierile tehnice privind memorandumul de înțelegere continuă, cu sprijinul mediatorilor Qatar și Pakistan.
- Delegația iraniană a părăsit Elveția după negocieri cu SUA, în timp ce negocierile tehnice continuă
- Mediatorii Qatar și Pakistan au anunțat un acord de 60 de zile și crearea unui comitet de negocieri
- Negocierile tehnice vor continua până la sfârșitul săptămânii la Burgenstock, într-un cadru idilic
- Iranul a menționat o discuție scurtă despre programul nuclear, dar nu au început negocieri formale
- Guvernul elvețian a salutat progresele și a oferit sprijin pentru continuarea dialogului
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.