Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Digi24digi24.ro

Cum au păcălit trei bărbați o femeie din București și i-au furat peste jumătate de milion de lei (opens original article in a new tab)

TL;DR

Trei bărbați au păcălit o femeie din București, pretinzând că sunt polițiști și reprezentanți ai Băncii Naționale, și i-au furat peste 553.000 de lei.

  • Trei bărbați au păcălit o femeie de 72 de ani, pretinzând că sunt polițiști și reprezentanți ai Băncii Naționale.
  • Ei au reușit să îi ia peste 553.000 de lei, convins-o să retragă bani din conturi și să îi înmâneze unei persoane.
  • Unul dintre suspecți a fost reținut, iar al treilea este căutat de poliție.
  • În urma perchezițiilor, au fost găsite 19.000 de lei și alte bunuri de interes.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.