AUR a părăsit sala înainte de votul pentru Guvernul Veștea. George Simion: „Nu mai putem sta cu coloana îndoită” (opens original article in a new tab)
George Simion anunță că AUR părăsește sala înainte de votul pentru Guvernul Veștea, acuzând partidele la guvernare de trădare și susținând că România traversează o criză democratică. Liderul AUR face apel la demnitate și nu va susține Executivul propus, amenințând cu reluarea procedurii de suspendare a președintelui.
- George Simion anunță că AUR părăsește sala înainte de votul pentru Guvernul Veștea
- AUR acuză partidele la guvernare de trădare și susține că România traversează o criză democratică
- Simion face apel la demnitate și la un alt viitor pentru România
- AUR nu va susține Executivul propus, iar Simion amenință cu reluarea procedurii de suspendare a președintelui
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.