Adrian Veștea se întâlnește cu George Simion: „Îmi asum un dialog deschis cu orice formațiune politică votată de români” (opens original article in a new tab)
Premierul desemnat Adrian Veștea anunță că se va întâlni cu președintele AUR, George Simion, pentru a discuta despre formarea unui guvern, afirmând că își asumă un dialog deschis cu orice partid politic votat de români.
- Premierul desemnat Adrian Veștea anunță că se va întâlni cu președintele AUR, George Simion.
- Veștea afirmă că își asumă un dialog deschis cu orice formațiune politică votată de români.
- AUR a cerut ca premierul desemnat să discute cu partidul pentru a obține voturile necesare învestirii.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.